Nejste nemocní, máte jen žízeň…

Dana H.
Dana H.

Mým posláním je seznámit vás s alkalickou, zdravou a svěží ionizovanou vodou a vodními ionizátory.

„Z mého pohledu, nejvíce bolestivá degenerativní onemocnění jsou založena na stavech žízně v jednotlivých částech těla.“

Dr. med. Fereydoon Batmanghelidj

Fereydoon Batmanghelidj (*1930 nebo 1931; † 15.11.2004) byl íránský lékař a velký propagátor léčivých účinků vody.

Narodil se v Íránu v roce 1930 nebo 1931. Navštěvoval střední školu Fettes College ve Scotsku a promoval na lékařské fakultě Londýnské univerzity (St. Mary’s Hospital Medical School of London University). Pracoval jako lékař ve Spojeném království, pak se vrátil do Íránu, kde se stal úspěšným podnikatelem pomáhajícím se zakládáním nemocnic, lékařských středisek a take sportovních projektů jako, např. kluziště Ice Palace v Teheránu.

V roce 1979, po Íránské revoluci, byl poslán do věznice Evin Prison. Po propuštění v roce 1982 se přestěhoval do USA. Oženil se s belgičankou Lucile a měli čtyři děti, které pojmenovali Ardeshir, Babak, Camila a Lila. Jeho první manželství skončilo rozvodem. Poté se oženil podruhé a vzal si Xiaopo Huang Batmanghelidj.

Zemřel na komplikovaný zápal plic 15.11.2004 ve Virginii v USA.

Tvrdil, že objevil lékařskou hodnotu vody pro léčení bolesti peptických vředů během svého věznění, když ošetřoval spoluvězně, kde lékařská péče nebyla dostupná. Toto stanovisko zveřejnil v roce 1983 v Žurnálu klinické gastroenterologie (Journal of Clinical Gastroenterology).

V roce 1992 vydal knihu Your Body’s Many Cries for Water (=mnohá volání vašeho těla po vodě), v které se zmiňuje, že chronická dehydratace je prvotní příčinou většiny bolestí a zdravotních obtíží, narozdíl od užívání léků k léčení příznaků, které, jak popisoval, by místo toho mohly být vyléčeny zvýšenou konzumací vody.

Zdroj: databazeknih.cz

0 0 hlasů
Hodnocení článku
Odebírat
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře
Další zajímavé články
Kimčchi

Kimčchi

Jak vzniklo pravé „BIO“ kimčchi v mojí kuchyni? Jak moc jsou BIO produkty skutečně BIO? To nás díky síle vody již nemusí zajímat, protože si

Pokračovat ve čtení »

Administrátorské přihlášení